Czerwony KarzełRD

Pokład

Opisy

Seria 12
Seria XII

Rocznik:
2017

RD XII plakat

1.  Wyleczeni (Cured)
     Załoga Czerwonego Karła udaje się na stację kosmiczną, na której podobno odkryto lek na zło. Spotykają tam znane z kart historii krwiożercze postacie, które obecnie wydają się być łagodne jak baranek.
Czy aby na pewno nic im nie grozi?

RD XII ep.1 A

2.  Silikonada (Siliconia)
     Polowanie na zaginioną gitarę Listera kończy się pojmanie bohaterów przez MAMUNIE, mechanoidy, które za życiowy cel obrały wyzwolenie swych zniewolonych mechanicznych braci.
Jak śmiertelnie niebezpieczny może być mop?

RD XII ep.2 A

3.  Fala Czasu (Timewave)
     Odprysk fali czasu powoduje, że pewien statek może zniszczyć planetę Rimmer. Karłowcy próbują nie dopuścić do kolizji, ale obowiązująca na tamtej jednostce zasada zakazująca krytyki, całkowicie dezorganizuje im zdolność do zmiany kursu.
Czy konstruktywna krytyka uratuje życie obu załóg?

RD XI ep.3 A

4.  Mechanokracja (Mechocracy)
     Na Czerwonym Karle wybucha strajk wszelkich mechanicznych urządzeń. Zażegnać spór może jedynie wybór ich reprezentanta, o które to stanowisko wybucha zajadła walka pomiędzy Rimmerem i Krytenem.
Czy sprawdzi się przysłowie, że tam gdzie drwa rąbią, wióry z gitary Listera lecą?

RD XII ep.4 A

5.  M-Corp
     Lister odkrywa, że ostatnia, mało istotna aktualizacja oprogramowania statku ujawnia informację o tym, że Jowiszowa Korporacja Górnicza została kupiona inną firmę. Może po trzech milionach lat byłaby to tylko ciekawostka, gdyby nie to, że zasady nowego pracodawcy zagrażają załodze ich dalszej egzystencji.
Czy załogę uratuje korpomowa, czy jeden z utworów Listera?

RD XII ep.5 A

6.  Kapitan (Skipper)
     Korzystając z technologii skoków międzywymiarowych, Rimmer decyduje się opuścić Czerwonego Karła, by w równoległych wszechświatach znaleźć rzeczywistość, w której nie jest taką wielką smegałą.
Czy Rimmera czeka oglądanie trzy miliony odcinków serialu „Głupi, Głupszy i Najgłupszy”?

RD XI ep.6 A

NowościSpisSeria IIIIIIIVVVIVIIVIII`09XXIXIIKsiążkiLiryki