Czerwony KarzełRD

Pokład

Opisy

Seria 11
Seria XI

Rocznik:
2016

RD X ep.4 A

1.  Twentica
     Załoga Czerwonego Karła przenosi się do alternatywnej wersji Ameryki, w której zakazana jest zaawansowana technologia, co czyni istnienie Krytena i Rimmera nielegalnym.
Czy uda im się obalić reżim technofobów, zanim zostaną rozebrani do ostatniej śrubki?...
2.  Samsara
     W czasie badania opuszczonego statku, który zatonął na dnie oceanu pewnego księżyca, Lister i Kot zostają razem uwięzieni. Dalsze życie Listera zamienia się w koszmar. Tymczasem Rimmer i Kryten odkrywają, że jednostkę kontrolują Siły Ciemności.
Czy Mrok przeżyje po starciu z karłowcami, by móc straszyć kolejnych badaczy wraku?...
3.  Kompromis (Give and Take)
     Po sprzeczce z pewnym świrniętym droidem Dave budzi się pozbawiony nerek. Jedynym rozwiązaniem jest poproszenie Kota, najbardziej egoistycznej istoty we wszechświecie, aby dał Listerowi jedną ze swoich.
Czy Lister da radę przeżyć bez ważnych organów?...
4.  Oficer Rimmer (Officer Rimmer)
     Dzięki niewyobrażalnie szczęśliwemu obrotowi spraw Rimmer ratuje życie stworzonemu na bio-drukarce kapitanowi Korpusu Kosmicznego. Jego wyczyn skutkuje z dawna wymarzonym awansem Arnolda na oficera. Natychmiast otwiera on klub oficerski, a ponieważ nikt niższy rangą nie może do niego wejść, korzysta z dobrodziejstw bio-drukarki, by wypełnić salon swoimi kopiami.
Czy już pierwszego dnia Rimmer będzie miał sam ze sobą na pieńku?...
5.  Krytozys (Krysis)
     Kryten w ramach kryzysu wieku średniego zmienia swoje pokrycie z industrialnej szarości na czerwień Ferrari. Kumple, próbując mu pokazać, jak wiele w życiu osiągną, odwiedzają z nim mechanoida z jego fabrycznego rocznika.
Czy huśtawka uczuć Krytena nie zakończy się znowu eksplodującą jego kanciastej łepetyny?...
6.  Skrzek Pandory (Can of Worms)
     Kot porzuca miłość do samego siebie i zakochuje się w żeńskiej przedstawicielce kociej rasy. Ukrywa ona jednak przed nim wielką tajemnicę, a to nie wróży dobrze świeżo wyklutym uczuciom.
Jak mocno ucierpią stroje Kota po poznaniu prawdy o wybrance?...
NowościSpisSeria IIIIIIIVVVIVIIVIII`09XXIKsiążkiLiryki