ZAŁOGA STATKU


Dave Lister
(Craig Charles)

  Kompletny luzak, starający się nie przepracować, za to nieźle zabawić. Jego największą ambicją było zarobić na farmę owiec na Fidzi, gdzie osiadłby ze swoim ulubionym kotem Frankensteinem i Krysią Kochańską. Jednak po spędzeniu 3 milionów lat w bezruchawce, z przerażeniem stwierdza, że chyba nic z tego nie wyjdzie. Jako jedyny żywy członek załogi, staje się coraz bardziej odpowiedzialnym, ale jednak cały czas wyluzowanym facetem.
 

Arnold Judas Rimmer
(Chris Barrie)

  Technik II klasy, wybitny nieudacznik, nudziarz jakich mało, neurotyk z kompleksem Napoleona. A jednak tylko, on ożywiony jako hologram, może utrzymać przy zdrowiu psychicznym Listera. Jak na ironię, gdyby w 7 klasie podjął inną decyzje, zostałby najsłynniejszym facetem we wszechświecie. A raczej został nim, tyle że w świecie równoległym.
 

Cat
(Danny John-Jules)

  Koto Sapiens. Wynik kociej ewolucji na pokładzie statku. Po tym jak śmiertelny wyciek zabił załogę, nielegalnie transportowana kotka Listera, będąca w ciąży, powiła młode. A że nie brakowało jedzenia, po paru milionach lat koci ród ewoluował do humano podobnej postaci. Podczas, gdy inne Koty opuściły Czerwonego Karła, Cat został. Zresztą nie miał żadnego powodu by z nimi lecieć, miał w końcu za towarzysza najwspanialszą istotę we wszechświecie - siebie samego.
 

Kryten 2XB 523P
(Robert Llewellyn)

  Robot serii 4000 firmy DivaDroid International, wyprodukowany w 24 wieku i zaprogramowany do służenia ludziom. Przygarnięty przez załogę Czerwonego Karła, nie tylko prał skarpetki ale pomagał innym wybrnąć z różnych, czasami śmiertelnie niebezpiecznych, przygód. W wyniku intensywnej indoktrynacji Listera, nabrał wielu nietypowych, jak na robota, cech takich jak kłamanie, ironizowanie, itd.
 

Christine Z. Kochanski
(C. P. Grogan) & (Chloë Annett)

  Czyli po naszemu Krysia Kochańska. Oficer nawigacyjny, inteligentna i kobieca. Miłosny obiekt wzdychań Listera. Chociaż zginęła z resztą załogi, w ramach przeróżnych przygód z czasem, spotyka się z Davem, a nawet bierze z nim ślub. Ale to nie ona jest matką bliźniąt Listera. Jest jeszcze jedna Kochańska. Ta nie zginęła, za to zakochała się w "swoim" holograficznym Dave Listerze i kiedy "trafiła" do tego wszechświata, brzydzi się (ale tylko odrobinę) tutejszym Listerem.
 

Holly
(Norman Lovett) & (Hattie Hayridge)

  Holly jest komputerem pokładowym 10 generacji, o początkowej sztucznej inteligencji IQ 6.000. Niestety po 3 milionach lat międzygwiezdnej podróży, zapadł na lekką komputerową schizofrenię, co objawia się podejmowaniem nie zawsze przemyślanych decyzji i specyficznym poczuciu humoru.


Strona główna